SWIMRUN POLAND JEZIORAK 2019 – DYSTANSE!

Przedstawiamy kolejną paczkę informacji o nowym wyścigu – coś co Was na pewno baaaardzo interesuje, czyli dystanse

Będą trzy dystanse do wyboru, a ich nazwy wskazują na nową jednostkę miary, która powstała przy okazji tych zawodów, czyli jeden Jeziorak

Idąc od najdłuższego – ULTRA JEZIORAK, czyli docelowe wyzwanie pokonania najdłuższego jeziora w Polsce.

Łączna suma biegania to 30 km, pływania 5 km (te okrągłe liczby nie były celowe – takie wartości otrzymaliśmy po zsumowaniu wszystkich odcinków z dokładnością do 100 metrów ), co daje nam łączny dystans o długości 35 km w tym najdłuższe pływanie 800 metrów.

Kolejny dystans to 2/3 ULTRA JEZIORAK. Ten dystans niemal dokładnie odpowiada właśnie dwóm trzecim pełnego dystansu. Mamy tu 22 km biegu i 3,2 km pływania, czyli łącznie w przybliżeniu 25 km zmagań w tym najdłuższe pływanie 600 metrów.

Last but not least 1/3 ULTRA JEZIORAK. 10 km biegu i 1,5 km pływania, razem 11,5 km. Najdłuższe pływanie 400 metrów.

Jak widzicie dystanse rozkładają się idealnie. Jak porównać to do Soliny? Trasy są crossowe, ale raczej płaskie, ścieżki przyjemne i w większości szerokie. Pływanie stanowi w najdłuższym dystansie około 16,5% (w Bieszczadach około 13,5%), ale tu odcinki pływackie podzielone są na 14 odcinków (w Bieszczadach dla porównania 12), a najdłuższe pływanie jest sporo krótsze bo ma 800 metrów w porównaniu do Soliny gdzie jest to 1 kilometr. Tu teren pozwala na bardziej równomierne rozłożenie odcinków biegowych i najdłuższy wynosić będzie około 4,8 km (Solina – 7,7 km).

Naszym zdaniem ULTRA JEZIORAK jest wyzwaniem mieszącym się pod względem trudności i czasu trwania pomiędzy dystansem MARATHON, a ULTRA nad Soliną. Powiedzielibyśmy nawet, że troszkę bliżej dystansu MARATHON.

Zajrzyj na naszego fanpage’a – tam do wtorku trwa konkurs – do wygrania pakiet startowy na Jeziorak!

About the author: RunOnline

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.